Diagnoza

Diagnoza przyczyny zimnych dłoni
Zanim lekarz przystąpi do badania powinien zapoznać się z historią choroby, w szczególności informacjami na temat problemów z ciśnieniem krwi, cukrzycy i innych dolegliwości mających wpływ na leczenie. W zależności od dostępnego sprzętu stosuje się różne metody diagnostyczne, oto te najważniejsze.

Zdjęcia Laserem Dopplera

Technika obrazowania przepływu krwii w dłoniach i stopach. Zaletą tej techniki jest obrazowanie obszaru zainteresowania w całości. Oczywiście atutem jest nieinwazyjność badania. Minus tej techniki to brak możliwości zapisu historii czasowej podczas testów oziębienia rąk (testy na obecność syndromu Raynauda).

Kapilaroskopia

Test diagnostyczny polegający na badaniu mikroskopowym naczyń krwionośnych w palcach. Jest to metoda czasochłonna, ponieważ wszystkie palce powinny być zbadane. W zależności od dostępnego sprzętu stosuje się różne techniki kapiaroskopii (dermatoskopia, powiększenie mikroskopem 200x lub 300x z obrazem wideo).

Angiografia dłoni

razem z rezonansem magnetycznym - nieinwazyjna metoda obrazowania medycznego do wizualizacji wnętrza naczyń krwionośnych

Termografia

Termografia polega na zobrazowaniu temperatury organizmu za pomocą kamery termowizyjnej w paśmie podczerwieni, a następnie poddaniu zarejestrowanego obrazu elektronicznej obróbce.

Ultrosonografia

Badanie USG kończyn w celu wykrycia zablokowanych naczyń krwionośnych
 

Pletysmografia

Badanie ciśnienia krwii w kończynach
 
Pomoc & Wsparcie